Make your own free website on Tripod.com

sopranogüzellik

YESiL ÇAY VE GÜZELLiK

Home
VAKUM SiSTEMi
6 HAFTADA 10 KiLO VERMENiN YOLU
YESiL ÇAY VE GÜZELLiK
iSTENMEYEN KiLOLARIMIZI ZAYIFLATAN VE iNCELTEN MAKiNALAR VAR
iNCELMEK FAZLALIKLARI iNCELTMEKTiR. ZAYIFLAMA, ORANTISIZ VÜCUDA ESiT ORANDA KiLO VERDiRMEKTiR
BMI hesaplama tablosu


Yeşil Çay Solüsyonun Hazırlanması:
Solüsyonlar farklı şekillerde hazırlanabilinir. Hazırlananan solüsyonlar yapraklarından ayırıldıktan sonra steril bir şişede buzdolabında muhafaza edilmelidir. Küçük miktarlda hazırlanmaları daha uygundur.
1) 1 büyük fincan  yeşil çayı  1 litre kaynamış suda 20 dakika demleyiniz,  (5)
2) 100 gram yeşil çayı yarım litre suda oda sıcaklığında en az bir saat kalacak şekilde demlemek için bekletiniz.  (6)


Ağız Bakımı
- Solüsyonla gargara yapın.
(4)

Ayaklar İçin

- Ayak mantarlarına karşı : Ayaklarınızı güzelce ıslatın ancak durulamayın. (4)

- Yorgun ayaklarınızı solüsyonda dinlendiriniz.  (4)   Soğuk solüsyonda  ayaklarınızı 15 dakika tuttuğunuzda uzun müddet ayakta durmanın, yürümenin veya koşmanın oluşturduğu ayak yorgunluklarınızdan kurtulmak için iyi bir çözüm olduğunu göreceksiniz. (7)


Ergenlik Sivilcelerine Karşı

1 kahve fincanı bal, 1 poşet yeşil çay ve 1 ampul C vitaminini robotta krem haline gelinceye kadar ezin. Göz çevresi hariç tüm yüzünüze dairesel hareketlerle masaj yaparak yedirin. Ilık suyla yıkayıp havlu ile tampon yaparak kurulayın. (10)

Göğüsleri Sıkılaştırıyor

4 kaşık süzme yoğurt ve 2 yemek kaşığı yeşil çayı karıştırın. Karışımı göğüslerinizin üzerine sürün. 10 dakika bekletin ve sonra yıkayın. Ardından da cildinizi yine bitkisel kökenli adaçayı ve kekik yağı gibi cildi sıkılaştırıcı bir yağ ile nemlendirin. Böylece hem cildinizin nem ve yağ dengesini düzenleyecek hem de göğüslerinizin sıkılığını artıracaksınız. (8)
 
Göz ve Gözaltı
Yeşil çay, called EGCG olarak bilinen anti-inflammatory sayesinde göz altında oluşan halkaları, göz altı torbalarını, kırışıklıkları ve morlukları azaltır. (5) Yeşil çayın uykusuzluk ve stresten dolayı gözlerde oluşan sorunlara karşı rahatlatıcı ve sakinleştirici etkisi vardır.  (2). Eğer poşet yeşil çay kullanıyorsanız işiniz kolay. Çayınızı içtiniz, poşetleri atmıyor, derin dondurucuya koyuyorsunuz  Donduktan sonra poşetleri göz kapaklarınızın üstüne ve göz altına gelecek şekilde gözünüzün üzerine koyunuz Günde 1 kez 10-15 dakikalık seanslar yeterli olacaktır. (3)

Eğer pakette yeşil çay kullanıyorsanız:
Yorgun gözleri dinlendirmek için, pamuk tamponu hazırladığınız yeşil çay solüsyona sokunuz, fazlalığını sıkınız. Yavaşça göz kapaklarınızın üzerine yerleştiriniz. 10 dakika kadar  dursun. Eğer ihtiyaç hissederseniz tekrarlayınız.  (4)
Güneş Yanıklarında

Bir bezi soğuk solüsyonda ıslattıktan sonra, yanık bölgede 15 dakika tutunuz.  Günde 4 kez tekrarlanır.
(4)
Kızarıklıklarda

Alın, çene ve yanaklardaki kızarıklıklar için doğal çözüm için günde  iki kez olmak üzere dört hafta boyunca içinde %2 yeşil çay ekstresi bulunan krem kullanınız. Eğer bulamadıysanız solüsyonunuz ne güne duruyor....
Kuru cilt için yeşil çay losyonu,

Orta boy bir su bardağı dolusu kaynar suda 1 tatlı kaşığı dolusu yeşil çay haşlanır, üstü kapalı olarak 10 dakika demlendikten sonra süzülür. 1 yumurta sarısı, 1 tatlı kaşığı dolusu çiçek balı ve 10 ml gliserin iyice karıştırıldıktan sonra, çayla birlikte küçük bir kavanoza aktarılarak iyice çalkalanır. Karışıma batırılan pamukla, yüz, boyun ve dekolteye friksiyonla iyice emdirilir. (1)

Lekelerde

Solüsyonu lekenin üzerine temiz bir pamuk sürün ve öyle bırakın, durulamayın.

Yara ve Berelerde

Ufak kesiklerde, pişiklerde, berelerde : Bir pamuk tampon yapıp, solüsyonda ıslatıp 5 dakika gerekli bölgede tutunuz. Günde 4 kez yapılabilinir. (4)

Yeşil Çay Maskesi, Olgun Ciltler İçin

Bir bardak su kaynatılır ve 5 dakika bekletilir, 1 yemek kaşığı dolusu yeşil çay eklenerek 5 dakika demlendirilir, süzülür ve soğumaya bırakılır. Bu arada, 3 yemek kaşığı dolusu bademyağı ve 1 yemek kaşığı dolusu çiçek balı iyice karıştırılır. Yeşil çay bu karışıma yavaş yavaş eklenirken karıştırmaya devam edilir. Maske, yüze, boyuna ve dekolteye uygulanır ve 20 dakika etkilemeye bırakılır. (1)

Yüz Maskesi

2 çay kaşığı kili, ılık yeşil çayla kıvamlı bir karışım oluncaya kadar karıştırın. Sonra ince bir tabaka olarak cildinize sürün. Bu şekilde 30 dakika beklettikten sonra durulayın. Ardından yine yeşil çayla hazırladığınız tonikle yüzünüzü yıkayın.  (2)

Yüz Toniği

1 çay kaşığı yeşil çayı kaynamış 100ml suyun içine katın. Beş dakika demlenmesini bekledikten sonra soğumaya bırakın. Cildinizi toniğe batırılmış pamukla silin.
(9)
 
 
Yeşil Çay ve Sağlık  

Kaynaklar:

1) Doktor Doğa
2)
Hem Sağlığınız Hem Güzeliğiniz İçin Yeşil Çay Mücizesi, Hürriyet Gazetesi, Zeynep Güçlücan, Yaz 2004, Dosya
3) Webmaster
4)
The Book of Green Tea, Diana Rosen, Storey Books, 1998
5) Green Tea Bags,
Dermatologist Andrea Kunin, M.D., coauthor of The Dermadoctor Skinstruction Manual, Woman's World Magazine
6)
The beauty benefits of green tea, Ivillage For Women
7) Tea Beauty Remedies, Stash Tea
8) Hem Sağlığınız Hem Güzelliğiniz İçin, Yeşil Çay Mücizesi, Elif Duran, Formsante
9) Çay mucizesi, Mahmure - E-Kolay
10) Lezzet Aylık Yemek ve Mutfak Kültürü Dergisi

Enter supporting content here

soprano guzellik salonu size kisitlama getirmeden zayiflama olanagi sunuyor.